Brown Fused Alumina Refractory Khoom Aluminium Oxide Calcined Bauxite Corundom
Brown Fused AluminaFeatureBFA muaj crystallization zoo, zoo toughness, tsis tshua muaj linear expansion coefficient, corrosion resistance.Cov ntaub ntawvBrown Fused Alumina yog tsim los ntawm smelting ntawm Calcined Bauxite inan hluav taws xob arc rauv ntawm qhov kub siab tshaj 2000C.Application: Hnav-resistant thiab refractory khoom. abrasive, Resin bond abrasive cov cuab yeej, Sib tsoo thiab polishing xov xwm, Ceramicgrinding log, sandblasting, precision casting.
Brown Fused Alumina
Feature
BFA muaj crystallization zoo, zoo toughness, tsis tshua muaj linear expansion coefficient, corrosion kuj.
Cov lus qhia ntxaws
Brown Fused Alumina yog tsim los ntawm smelting ntawm Calcined Bauxite nyob rau hauv
hluav taws xob arc rauv ntawm qhov kub siab tshaj 2000C.
Daim ntawv thov: Hnav-resistant thiab refractory khoom, Reusable abrasive,
Resin bond abrasive cov cuab yeej, Sib tsoo thiab polishing xov xwm, Ceramic
sib tsoo log, sandblasting, precision casting.



Brown Fused Alumina: Cov khoom siv ntau yam thiab tawv koj yuav tsum paub txog
Yog tias koj ua haujlwm hauv kev sib tsoo blasting, refractory tsim, lossis lwm yam kev siv uas xav tau cov ntaub ntawv tawv, zoo, ces koj yuav tau paub txog xim av fused alumina. Tab sis rau cov neeg uas tsis ua, cia peb saib ze rau ntawm no ntau yam, ruaj khov, thiab cov khoom siv dav siv.


Brown Fused Alumina yog dab tsi?
Brown fused alumina (BFA) yog ib hom kev lag luam ntxhia uas yog tsim los ntawm smelting zoo bauxite thiab hlau oxide nyob rau hauv hluav taws xob arc rauv. Thaum lub sij hawm tus txheej txheem, cov ntaub ntawv yog melted thiab ces txias sai sai rau cov tawv, crystalline nplej uas yog siv rau ntau yam kev siv. BFA muaj nyob rau hauv ntau qhov ntau thiab tsawg, los ntawm cov hmoov zoo mus rau cov chunks loj, ua rau nws haum rau ntau hom kev siv.
Kev siv ntawm Brown Fused Alumina
Vim nws cov hardness superior thiab hnav tsis kam, BFA yog ib qho kev xaiv nrov rau abrasive blasting. Nws yog qhov tshwj xeeb tshaj yog rau kev tshem tawm xeb thiab nplai los ntawm cov hlau nto, thiab npaj cov chaw rau txheej los yog pleev xim.
BFA kuj tseem siv rau hauv kev tsim cov khoom siv refractory xws li cib, castables, thiab lwm yam ntaub ntawv ntawm high-temperature rwb thaiv tsev. Nws lub siab melting point thiab tsis kam rau thermal shock ua rau nws yog qhov kev xaiv zoo tshaj plaws rau cov ntawv thov no.
Tsis tas li ntawd, BFA yog siv nyob rau hauv zus tau tej cov sib tsoo log thiab lwm yam khoom abrasive. Nws toughness thiab durability ua rau nws zoo-tsim rau kev sib tsoo cov haujlwm uas yuav tsum tau tshem tawm cov khoom siab thiab lub neej ua haujlwm ntev.
Cov txiaj ntsig ntawm Brown Fused Alumina
Ib qho txiaj ntsig tseem ceeb ntawm BFA yog nws qhov zoo tshaj plaws hardness thiab durability. Nws lub siab tawv thiab hnav tsis kam txhais tau hais tias nws tuaj yeem tiv taus kev siv hnyav dhau sijhawm ntev, ua rau nws yog qhov kev xaiv zoo tshaj plaws rau cov ntawv thov uas xav tau cov khoom siv ntev.
Tsis tas li ntawd, BFA yog tshuaj lom neeg ruaj khov, txhais tau hais tias nws tiv taus corrosion thiab lwm hom tshuaj tua kab mob. Qhov no ua rau nws yog qhov kev xaiv zoo tshaj plaws rau kev siv nyob rau hauv ib puag ncig hnyav lossis cov ntawv thov uas xav tau cov ntaub ntawv uas tuaj yeem tiv taus cov tshuaj lom neeg lossis lwm yam tshuaj corrosive.
Xaus
Brown fused alumina yog cov khoom siv ntau yam thiab tawv uas tau siv dav hauv ntau hom kev lag luam. Txawm hais tias koj tab tom tawg xeb los ntawm cov hlau nto, tsim cov cib refractory, los yog sib tsoo cov hlau, BFA yog qhov kev xaiv zoo heev uas yuav pab koj ua tiav cov txiaj ntsig zoo. Yog li yog tias koj nyob hauv kev lag luam rau cov khoom lag luam zoo, nco ntsoov xav txog xim av fused alumina.


Refractory alumina oxide yog ib hom khoom siv ceramic uas feem ntau siv rau hauv cov ntawv thov kub vim nws cov thermal stability zoo heev thiab tsis kam rau thermal shock. Nws yog tsim los ntawm alumina, uas yog ib hom hlau oxide uas muaj tshuaj lom neeg ruaj khov thiab ruaj khov heev, ua rau nws zoo tagnrho rau siv hauv qhov chaw hnyav.
Ib qho ntawm cov txiaj ntsig tseem ceeb ntawm refractory alumina oxide yog nws qhov siab melting point, uas tuaj yeem siab txog 2050 degree. Cov cuab yeej no ua rau nws zoo tagnrho rau kev siv hauv cov ntawv thov uas xav tau qhov kub thiab txias, xws li cov khoom siv hluav taws xob, cov khoom siv hluav taws xob, thiab cov crucibles. Tsis tas li ntawd, nws muaj peev xwm tiv taus cov tshuaj tua kab mob, ua rau nws muaj kev xaiv zoo heev rau kev siv hauv kev tsim cov tshuaj thiab tshuaj.
Refractory alumina oxide tuaj yeem tsim los ntawm ntau txoj hauv kev, suav nrog nias, extrusion, casting, thiab txhaj tshuaj molding. Cov txheej txheem tsim khoom lag luam muaj cov hmoov av alumina ntawm cov hmoov kub ntawm cov khoom kub siab los tsim cov khoom siv ntom ntom, cov khoom siv sib xyaw nrog ib pawg microstructure. Cov txheej txheem no tseem tsim cov khoom siv nrog cov khoom siv zoo heev, xws li lub zog siab, hardness, thiab hnav tsis kam.
Lwm qhov zoo ntawm refractory alumina oxide yog nws cov khoom siv hluav taws xob zoo heev. Nws yog feem ntau siv los ua hluav taws xob insulator hauv cov ntawv thov kub xws li cov thermocouple tiv thaiv sheaths, cov cua kub cua sov, thiab cov tshuab hluav taws xob.
Ntxiv rau nws cov khoom siv, refractory alumina oxide kuj yog ib puag ncig zoo. Nws yog inert thiab tsis tso tawm tej yam teeb meem thaum raug kub siab, ua rau nws muaj kev nyab xeeb thiab ruaj khov xaiv rau ntau yam kev lag luam siv.
Zuag qhia tag nrho, refractory alumina oxide yog ib qho kev xaiv zoo tshaj plaws rau kev siv kub-kub uas yuav tsum tau ua haujlwm rau thermal shock, tshuaj tua kab mob, thiab hluav taws xob conductivity. Nws cov cuab yeej zoo heev thiab kev ruaj khov ua rau nws muaj kev xaiv zoo rau ntau yam kev lag luam.


Cim npe nrov: xim av fused alumina refractory cov ntaub ntawv aluminium oxide calcined bauxite corundom, Tuam Tshoj xim av fused alumina refractory ntaub ntawv aluminium oxide calcined bauxite corundom manufacturers, lwm tus neeg
Koj Tseem Yuav Zoo Li
Xa kev nug










